Drukāt šo lapu
Piektdiena, 26 Oktobris 2012 10:53

Asociācijas vēsture

Vērtēt šo objektu
(1 Balsot)

Latvijas ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija (saīsināti- LŪKA) dibināta 1990. gada 24. maijā. Asociācija ir viena no pirmajām profesionālajām Asociācijām Latvijā. Tobrīd valstī valdīja apjukums, dažādu apstākļu dēļ tika likvidētas visas valstiskās struktūras, kuras bija atbildīgas par ūdenssaimniecības nozari un ūdenssaimniecības darbību. Faktiski nozare strādāja pēc inerces un izmantojot iekšējo resursu rezerves. Tieši šī iemesla dēļ Asociācijas dibināšana bija tik ļoti nepieciešama. Asociāciju dibināja, pēc brīvprātības principa, apvienojoties 13 ūdenssaimniecības uzņēmumiem no Aizkraukles, Cēsīm, Daugavpils, Valmieras,Jelgavas, Jēkabpils,Jūrmalas, Kuldīgas, Liepājas, Līvānu, Talsiem un Ventpils, kā arī no Rīgas rajona.

Asociācijas mērķis ir nodrošināt nepārtrauktus, drošus un kvalitatīvus ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumus, atbilstošus tautsaimniecības vajadzībām Latvijā, Eiropas Savienības un Latvijas republikas normatīvajiem atkiem, vides normatīvu prasībām, kā arī noslēgtajiem līgumiem ar patērētājiem.


Pirmās asociācijas valdes sēdes izskatīja tam laikam svarīgus, bet šobrīd nedaudz neparastus, jautājumus par datorsistēmu ieviešanu ūdenssaimniecībās, par ūdenssaimniecību apgādi ar speciāliem materiāliem un iekārtām, par iekārtu un ūdensskaitītāju remontu.  Asociācija darbojās arī pie vienotas cenu politikas izstrādes.

Šobrīd asociācijā darbojas jau 28 ūdenssaimniecības uzņēmumi un 8 asociētie biedri -SIA "Wavin Latvia" , SIA "Wilo Baltija", SIA "EvoPipes", SIA "Sanistal", SIA "Vega-1", SIA "Upanor", SIA "Pipelife" un SIA "Firma L4".

2015. gadā asociācija svinēja savu 25 gadu jubileju.

 

Asociācijas Goda biedrs Alberts Auziņš ir apkopojis visas Latvijas ūdenssaimniecības vēsturi vienotā izdevumā. Grāmata Latvijas ūdenssaimniecības vēsture ir pieejama interesentiem asociācijas birojā Bauskas ielā 209, Rīgā.

 

Lasīts 13400 reizes Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 04 Janvāris 2019 12:12