Trešdiena, 04 Decembris 2019 07:21

“Ū vitamīns” noslēdz Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstīto kampaņu

Vērtēt šo objektu
(4 balsis)

Šī gada oktobrī un novembrī iniciatīvas “Ū vitamīns” pārstāvji un atbalstītāji apceļoja vairākas Latvijas pašvaldības, lai kliedētu mītus un stereotipus par krāna ūdens lietošanu uzturā. Kampaņas laikā vairāki lektori viesojās Liepājas, Daugavpils, Jelgavas un Dobeles pašvaldības un izglītības iestādēs. Četros semināros pašvaldību iestādēs un 25 nodarbībās izglītības iestādēs par ūdens nozīmību cilvēka dzīvē, kā arī krāna ūdens lietošanas paradumiem uzzināja vairāk nekā 1060 skolēni un 80 pieaugušie.
Kustība “Ū vitamīns” kopš 2016. gada aktualizē jautājumu par dzeramā krāna ūdens brīvu pieejamību sabiedrībā, kā arī motivē kafejnīcas, restorānus un citas sabiedriskas vietas nodrošināt dzeramo ūdeni apmeklētājiem brīvi pieejamu un bez maksas. “Ū vitamīns” filozofija balstīta uz to, ka dzeramais ūdens ir cilvēka pamatvajadzība un tam ir jābūt pieejamam arī bez maksas. Turklāt Latvijas centralizēto ūdensapgādes sistēmu sakārtošanā un pilnveidošanā ieguldītie vairāk nekā 1 miljards eiro šo ūdeni ļauj to nodrošināt no krāna. Nozīmīga ir arī videi draudzīga dzīvesveida popularizēšana – attīstot dzeramā krāna ūdens pieejamību, tiek samazināts atkritumu, īpaši plastmasas, daudzums, kas, neizbēgami, rodas no fasētā ūdens iegādes.
Ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu kustība oktobrī un novembrī aizvadīja vērienīgu kampaņu, kas veicina dzeramā ūdens pieejamību publiskās un izglītības iestādēs, kā arī sekmē dzeramā krāna ūdens lietošanu. Tikšanās reizēs klausītāji bija aicināti uz ūdens tēmu paraudzīties bez stereotipiem, kā arī no pētnieku un atbildīgo organizāciju skatupunkta. Semināros un nodarbībās piedalījās pārstāvji no biedrības “Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija”, RTU Ūdens pētniecības laboratorijas, Veselības inspekcijas, kā arī uztura speciāliste Ksenija Andrijanova, iniciatīvas atbalstītāji – Eva Johansone, Māra Sleja, Žanete Eglīte, Liene Millere, Mārtiņš Staķis un citi.
Sniedzām atbildes uz jautājumiem - Vai ūdenim ir jābūt pieejamam bez maksas? Vai krāna ūdens ir drošs dzeršanai? Kā pareizi lietot krāna ūdeni? Kādu piesārņojumu dabai izraisa fasētā ūdens lietošana? Kā mēs varam saudzēt vidi, lietojot krāna ūdeni? Cik varam ietaupīt naudu, nepērkot ūdeni plastmasas pudelēs?
“Ū vitamīns” iniciatīva arī nodrošina platformu, kur jebkurš interesents var iepazīties ar sabiedriskām vai publiskām vietām, kurās jebkuram ir iespēja padzerties ūdeni par brīvu. Informācija par iniciatīvu, kā arī karte ar Ū vitamīna punktiem pieejama mājaslapā www.uvitamins.lv. Sekojiet Ū vitamīna aktivitātēm arī Facebook.com/uvitamins.
Projekts “Ū-vitamīns” (Nr.1-08/63/2019) īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu

lvaf

Lasīts 1360 reizes Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 09 Decembris 2019 07:24