Otrdiena, 14 Aprīlis 2015 09:46

Green Bridge Forum Jūrmalā pulcēs ap 250 ES un Centrālāzijas uzņēmēju un atbildīgo amatpersonu vides jomā

Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

gbf garais

10. aprīlī Ārlietu ministrijā (ĀM) notika preses konference par augsta līmeņa forumu „Ceļš uz sadarbību starp Eiropas Savienības un Centrālāzijas valstīm tīro tehnoloģiju jomā" jeb Green Bridge Forum. Tas būs viens no nozīmīgākajiem vides nozares notikumiem Latvijas prezidentūrā Eiropas Savienības Padomē, kas veltīts sadarbības stiprināšanai vides tehnoloģiju un risinājumu jomā starp Eiropas Savienības un Centrālāzijas valstīm - Kazahstānu, Kirgizstānu, Tadžikistānu, Turkmenistānu un Uzbekistānu.
Foruma galvenais mērķis ir uzlabot vides pārvaldību un stiprināt ES un Centrālāzijas valstu sadarbību, sekmējot videi draudzīgu izaugsmi, jo pēdējo gadu laikā Eiropā attīstījusies spēcīga tīro tehnoloģiju nozare ar vides problēmu risinājumiem unikālu pieeju un zināšanām. Šī straujā attīstība ir cieši saistīta ar ES un valsts līmeņa politiku, kuras galvenais uzdevums ir veicināt ilgtspējīgu enerģijas attīstību. Savukārt Centrālāzijā valdības, biznesa sektors un sabiedrība aizvien vairāk izprot tīro tehnoloģiju potenciālu un nozīmi zaļās ekonomikas izaugsmē. Turklāt veiksmīgi sadarbojoties valsts un privātajam sektoram, iespējams realizēt lieliskus projektus un veicināt eksportu konkrētajā jomā.

Green Bridge Forum plānots pārrunāt vides, ūdens resursu pārvaldības, energoefektivitātes un atjaunojamās enerģijas jautājumus, kā arī biznesa iespēju attīstīšanu starp ES un Centrālāzijas valstīm. Tas norisināsies no 15. līdz 18. aprīlim Jūrmalā, "Baltic Beach Hotel". Savu dalību forumā apstiprinājis Eiropas Savienības Vides, jūrniecības un zvejniecības komisārs Karmenu Vella, Kazahstānas, Kirgizstānas, Tadžikistānas, Turkmenistānas un Uzbekistānas atbildīgo ministriju ministri, kā arī Eiropas Savienības par vidi atbildīgo institūciju vadītāji. Kopumā pasākumā piedalīsies 250 dalībnieku, kuru vidū ir vairāk nekā 70 Centrālāzijas pārstāvju. Pirmās trīs pasākuma dienas veltītas vides sadarbības projektu apspriešanai un tīro tehnoloģiju prezentācijām, savukārt pēdējā- ceturtā foruma dienā ārvalstu viesiem būs iespēja apmeklēt Latvijā īstenoto tīro tehnoloģiju projektu objektus.

ĀM speciālo uzdevumu vēstnieks Igors Apokins akcentēja: " Apkārtējās vides un tai draudzīgo tehnoloģiju ilgtspējīgai attīstīšanai Centrālāzijas reģionā ir ne tikai politiska un ekonomiska, bet arī humanitāra nozīme. Svarīgi, ka ir ļoti liela ES un Centrālāzijas reģiona uzņēmēju interese, tāpēc ceram, ka forums būs arī nozīmīga platforma kontaktu dibināšanai un konkrētu projektu īstenošanai.''

Savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola uzsvēra: "Šobrīd starptautiskā līmenī norisinās aktīvas diskusijas par globāliem ilgtspējīgas attīstības mērķiem pēc 2015. gada, kuras plānots noslēgt septembrī ANO Ilgtspējīgas attīstības samitā. Tāpēc Latvijas pieredze videi draudzīgu tehnoloģiju izmantošanā ūdenssaimniecības, atkritumu apsaimniekošanas un energoefektivitātes jomās, var sniegt būtisku atbalstu Centrālāzijas valstīm ceļā uz ilgtspējīgu attīstību. Foruma laikā ministrija ir plānojusi parakstīt darba programmu ar Uzbekistānu par sadarbību vides pārvaldības jomā."

SIA "Green Bridge Forum" vadītājs Andrejs Pumpurs pauda pateicību ĀM un VARAM par ieguldīto darbu un palīdzību foruma organizēšanā: "Sadarbības veidošana starp tik daudzām valstīm, kā arī politiskais atbalsts bija viens no priekšnoteikumiem, lai Latvijas un Eiropas uzņēmējiem būtu iespēja meklēt eksporta iespējas Centrālāzijā. Esam patiesi gandarīti par Centrālāzijas dalībnieku kuplo skaitu pasākumā. Mēs ļoti ceram, ka pateicoties forumā izveidotajiem kontaktiem, idejas un projekti materializēsies nākotnē," sacīja A.Pumpurs.

Green Bridge Forum norisinās Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā un to rīko ĀM un VARAM, Eiropas Komisija, Jūrmalas Pilsētas dome un SIA "Green Bridge Forum". Pasākumu atbalsta arī "Aqua Seen", "CLEANTECH LATVIA" un tā partneri, Industriālās energoefektivitātes klasteris (Cluster of Industrial Energy Efficiency), "Dilers", Vides risinājumu institūts (Institute for Environment Solutions), Dabas resursu ilgstpējīgas izmantošanas asociācija (Kazahstāna) KAPUR, "Karme Filtrs", "Lattelecom", "Vega 1", "LADEC" (Somija).

Mediju pārstāvji akreditēties forumam aicināti līdz 13. aprīļa plkst. 15:00, sūtot vārdu, uzvārdu, pārstāvēto mediju un telefona numuru uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Plašāka informācija par Green Bridge Forum 2015 pieejama http://www.greenbridgeforum.com.

 

Lasīts 8785 reizes