Pirmdiena, 05 Janvāris 2015 12:49

Mūžībā aizgājis Inženieris Alberts Auziņš

Vērtēt šo objektu
(6 balsis)

Nekrologs Inženierim Albertam Auziņam

1928. gada 22.maijs- 2015. gada 1.janvāris

 

Ieskaties ūdens pilienā un Tu ieraudzīsi visu pasauli (Latīņu sakāmvārds)

 

Jaunā gada pirmajā dienā 86 gadu vecumā negaidīti mūžībā aizgājis godājamais inženieris Alberts Auziņš.

Ūdenssaimniecības nozare ir zaudējusi pēdējo dzīvo atmiņu pavedienu par Pēckara laiku ūdenssaimniecības jomā Latvijā.

Sešdesmit sešus darba gadus Alberts Auziņš ir veltījis ūdensapgādes un kanalizācijas jomai. Pirmos 16 gadus strādājis Rīgas ūdenī, tas bija laiks, kad nepazina plastmasas cauruļvadus un ūdeni no Baltezera padeva sūkņi ar tvaika piedziņu.

Turpmākās darba gaitas Albertu Auziņu aizveda līdz Komunālās saimniecības ministra pirmā vietnieka amatam, kurā viņš nostrādāja līdz pat ministrijas likvidācijai 1990.gadā. Pēcāk- reformu laikā- līdz pat 1998. gadam Alberts Auziņš pildīja tos pašus uzdevumus komunālās saimniecības jomā dažādās struktūrās. Alberts Auziņš ir viens no iniciatoriem Latvijas siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju inženieru savienības dibināšanai un Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācijas Goda biedrs.

Līdz pat mūža pēdējai dienai Alberts Auziņš strādāja, piedaloties Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācijas darbā un pārbaudot jauno inženieru zināšanas Latvijas siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju inženieru savienības sertifikācijas komisijā. 2001. gadā Alberts Auziņš saņēma apbalvojumu ”Par mūža ieguldījumu inženierkomunikāciju attīstībā Latvijā”

Alberts Auziņš visa mūža garumā interesējās un vāca materiālus par ūdenssaimniecību. Viņa kontā ir kopdarbs ar J. Zundi „Ūdensvada un kanalizācijas sistēmu ekspluatācija un remonts” un autordarbs „Latvijas ūdenssaimniecības vēsture”. Tagad viņš pats savu dzīvi ir ierakstījis ūdenssaimniecības vēstures lappusēs.

 

Izvadīšana 10.janvārī plkst.12:00 no Krematorija lielās zāles, Rīgas meža kapos.

Lasīts 9791 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 06 Janvāris 2015 13:11