Pirmdiena, 29 Decembris 2014 19:10

Cleantech Latvija kopā ar ekspertiem no LŪKA apmeklē Igauniju un Poliju

Vērtēt šo objektu
(2 balsis)

Biedrības „Latvijas Biotehnoloģijas asociācija” struktūrvienība CLEANTECH LATVIA (Latvijas Tīro tehnoloģiju klasteris) projekta „Apsekojums - sadzīves notekūdeņu dūņu kvalitāte Latvijas ūdenssaimniecībās, to apstrādes un izmantošanas plānošanas priekšlikumu izstrāde”, ietvaros, decembra sākumā devās pieredzes apmaiņas vizītēs uz Igauniju un Poliju.

Vizītes laikā Igaunijā, Rakverē, Latvijas delegācija tikās ar Igaunijas ūdensapgādes asociāciju (Estonian Water Works Association) un Rakveres pilsētas ūdensapgādes uzņēmumu Rakvere Vesi, kā arī apskatīja ūdens apsaimniekošanas un notekūdens dūņu apstrādes staciju, un dūņu kompostēšanas uzņēmuma poligonu Rakverē. Vizītes otrajā dienā Latvijas pārstāvji apmeklēja Valgu, kur pieredzes apmaiņas seminārā tikās ar Igaunijas vides ministrijas pārstāvjiem un vides tehnoloģiju konsultāciju uzņēmuma Aqua Consult Baltic OU pārstāvi.Latvijas delegācija tika iepazīstināta ar dūņu izmantošanas tiesisko regulējumu Igaunijā, nepieciešamo sadarbību valsts pārvaldes un pašvaldību struktūrās, īstenojot dūņu apsaimniekošanas politiku, kā arī praktisko pieredzi par dažādu risinājumu praktiskās ieviešanas aspektiem, fokusējoties uz notekūdeņu dūņu kompostēšanas risinājumiem.

Vizītē Polijā Latvijas eksperti tikās ar ūdens apsaimniekošanas uzņēmuma AQUA SEEN pārstāvjiem, kuriem ir liela pieredze dūņu apsaimniekošanas jautājumos un Eiropas projektu īstenošanā, izmantojot dūņu dedzināšanas tehnoloģijas. Vīzītes ietvaros tika apmeklēti 3 dzeramā ūdens sagatavošanas objekti un viens notekūdeņu apsaimniekošanas, žāvēšanas, granulēšanas un dedzināšanas objekts. Uzņēmuma PROCHEM pārstāve iepazīstināja vizītes dalībniekus ar notekūdeņu dūņu apsaimniekošanas politiku un faktisko situāciju Polijā.

Kopumā vizīte tiek vērtēta pozitīvi, jo sniedza iespēju Latvijas ekspertiem iepazīties ar citu valstu praktisko pieredzi dūņu apsaimniekošanas jautājumos, valsts politikas izveidē un nepieciešamajos atbalsta instrumentos infrastruktūras izveidei un uzturēšanai.

LVAF fogo  Cleantech.logo         luukua

 

Uzziņai:

Projekta „Apsekojums - sadzīves notekūdeņu dūņu kvalitāte Latvijas ūdenssaimniecībās, to apstrādes un izmantošanas plānošanas priekšlikumu izstrāde” mērķis ir veikt informācijas apkopošanu un analīzi par Latvijas notekūdeņu dūņu saražotajiem apjomiem, izmantotajām un pieejamajām uzglabāšanas un apstrādes – pārstrādes tehnoloģijām un risinājumiem. Pamatojoties uz apkopoto informāciju, izstrādāt reģionālajām vajadzībām (finansiāli, klimatiski, ekonomiski) pamatotu algoritmu, ar kura palīdzību notekūdeņu un kanalizācijas uzņēmumi un pašvaldības varētu izvēlēties ekonomiski izdevīgāko un videi draudzīgāko dūņu pārstrādes tehnoloģiju.

Projekts tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu. Projekta sadarbības partneri ir CLEANTECH LATVIA un tā biedrs LVMI Silava, kā arī Latvijas ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija (LŪKA).

CLEANTECH LATVIA apvieno nozīmīgākos Latvijas tīro tehnoloģiju un vides aizsardzības nozares uzņēmumus un zinātniski pētnieciskās institūcijas, nodrošinot vienotu pieeju globālajam nozares uzņēmumu, organizāciju un apvienību tīklam, tādējādi veicinot informācijas apmaiņu, investīciju piesaisti un ārvalstu tirgu apguvi.

Tīro tehnoloģiju risinājumi ietver:

  • efektīvus vides attīrīšanas procesus, pārveidojot atkritumus otrreizējos produktos vai enerģijā;
  • videi draudzīgu alternatīvu enerģijas avotu attīstību;
  • industriālās ražošanas tehnoloģijas, kas samazina vides piesārņojumu un resursu patēriņu.

 

Papildu informācja: CLEANTECH LATVIA, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , +371 26666845

Lasīts 9453 reizes Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 29 Decembris 2014 19:36