Otrdiena, 28 Marts 2017 08:10

Nelej ūdeni- suminām uzvarētājus

Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Trešdien, 22.martā, Pasaules ūdens dienā zinātkāres centra "ZINOO Liepāja" un SIA “Liepājas ūdens” ūdens saimniecības iecirknī Ventas ielā noritēja konkurss 3.-6.klašu komandām.

Konkursā pirmo vietu ieguva Liepājas 3. pamatskolas 5.b klases komanda, otro – Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas 5.a klases komanda, savukārt trešo – 2. vidusskolas 4.b klases komanda.

Konkursa pirmo trīs vietu ieguvēji balvā saņēma iespēju apmeklēt izglītojošu nodarbību zinātkāres centrā “ZINOO”. SIA "Liepājas ūdens" pirmajai vietai dāvināja iespēju doties ekskursijā uz pašu izvēlētu vietu Kurzemes robežās, otrās vietas ieguvējiem iespēju apmeklēt ūdens attīrīšanas iekārtas Šķēdē un trešās vietas ieguvējiem– ekskursiju Liepājas ūdenssaimniecības iecirknī Ventas ielā. Papildus visi dalībnieki saņēma diplomus, konfektes un SIA "Liepājas ūdens" izdotu grāmatiņu.

Konkursa mērķis bija vairotu skolēnu izpratni par ūdens, īpaši dzeramā ūdens, nozīmi cilvēka dzīvē un dabas procesos, pievērst uzmanību ūdens kvalitātei, taupīgai un saprātīgai ūdens lietošanai ikdienā.

ud skait mont 2 

Konkursā piedalījās astoņas komandas, pa pieciem skolēniem katrā. Zinātkāres centrā komandas veica gan tehniskus, gan intelektuālus uzdevumus, piemēram, izvērtēja, kuri no apgalvojumi par taupīgu ūdens patērēšanu ir patiesi, meklēja dažādus faktus, lai veiktu aprēķinus par ūdens patēriņu mājsaimniecībā, savienoja ūdensvada detaļas tā, lai pareizi darbotos ūdens skaitītājs, no lielāka ūdens daudzuma, izmantojot nelielus mērtraukus, karotes un salmiņus, centās pārnes citā traukā precīzi litru ūdens. Savukārt Liepājas ūdenssaimniecības uzņēmumā komandas veica veiklības stafeti, kurā jautrā veidā bija jāpārnes vēl lielāks ūdens daudzums. Konkursa noslēgumā tika rīkots pašu skolēnu izgatavoto ūdens raķešu salūts.

Pasaules ūdens dienā par ūdens lietošanas paradumiem un mūsu individuālās rīcības globālo ietekmi tiek runāts ne tikai ar skolēniem. SIA "Liepājas ūdens" bija izveidojis savdabīga vides instalācija Ūdens ielas sākumā netālu no Raiņa parka, kas aicināja liepājniekus lietot dzeramo ūdeni tieši no krāna, nevis iegādāties pudelēs, jo Liepājā tas ir gana kvalitatīvs un garšīgs.

Ieva Hmieļevska                                                                                             
ZINOO Liepāja vadītāja                                                                 
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
+371 26596186  
www.zinoo.lv

Sarmīte Jēkabsone
SIA “Liepājas ūdens” sabiedrisko attiecību speciāliste
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
+371 63423417
www.liepajas-udens.lv

 

Lasīts 3132 reizes