Piektdiena, 15 Jūlijs 2016 08:02

Jūrmalā pabeigts vērienīgākais ūdenssaimniecības iznfrastruktūras izbūves līgums

Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Jūrmalā ekspluatācijā svinīgi pieņemts ūdensapgādes un kanalizāciju tīklu posms Asaru un Mellužu rajonos

14.jūlija pēcpusdienā svinīgā gaisotnē Jūrmalā tika atklāts pēdējo gadu vērienīgākais ūdenssaimniecības projekts Latvijā, kuru īstenojot sešos mēnešos, kūrortpilsētā izbūvēti ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli ar kopgarumu vairāk nekā 60km. Objekta atklāšanā piedalījās Jūrmalas domes, SIA “Jūrmalas ūdens”, pilnsabiedrības “Norma OC” pārstāvji.

Darbu veikšanai pilnsabiedrība “Norma OC”, kas sastāv no SIA “Ostas celtnieks” un SIA “Norma-S”, tika izraudzīta atklātā iepirkumu konkursā, kura rīkotājs bija SIA “Jūrmalas ūdens”. Līguma kopējā vērtība veidoja vairāk nekā 13 milj. eiro, un projekta realizācijai tika piesaistīti Eiropas Savienības Kohēzijas fonda, Jūrmalas pilsētas domes un SIA “Jūrmalas ūdens” līdzekļi.

Kopā ar 63 km garu ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu izbūvi, projekta realizācijas laikā tika veikta arī pazemes tipa sūkņu staciju izbūve. Papildu izaicinājumu būvdarbu procesā radīja pilsētvides apstākļi un objektu novietojums – tie atradās paralēlajās ielās un šaurās šķērsielās, tādējādi padarot sarežģītāku apbraucamo ceļu nodrošināšanu.

“Projekta realizācija sākotnēji bija ar augstu riska pakāpi, jo ilgstošā iepirkuma procedūra radīja situāciju, ka darbi jāveic ļoti īsā laikā. Tomēr sekmīga iekļaušanās termiņos ļāva apgūt gan Eiropas Savienības līdzfinansējumu, gan nodrošināt Asaru un Mellužu rajona iedzīvotājiem iespēju pilnvērtīgi izmantot kvalitatīva ūdens apgādes pakalpojumu, kā arī novadīt atbilstošai attīrīšanai sadzīves notekūdeņus. Šo iespēju aktīvi izmanto iedzīvotāji, jo pēc objekta nodošanas ekspluatācijā 10. jūnijā pirmie iedzīvotāji, kas iekšpagalma komunikācijas izbūvēja vienlaikus ar ielas tīkliem, jau ir noslēguši pakalpojuma līgumu un sekmīgi lieto izbūvēto infrastruktūru,” pauž Vladimirs Antonovs SIA “Jūrmalas ūdens” valdes priekšsēdētājs.

“Esam gandarīti, ka savu tirgus līdera lomu ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu sfērā esam varējuši apliecināt ilglaicīgā sadarbībā ar SIA “Jūrmalas ūdens”, īstenojot Jūrmalā jau otro projektu. Tomēr projekts, ko šodien svinīgi atklājam, ir līdz šim vērienīgākais – vien sešu mēnešu laikā tika izbūvēti tīkli ar 63km kopgarumu. Lai pabeigtu būvdarbus plānotajos termiņos un radītu pēc iespējas mazāk neērtību Jūrmalas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem, aktīvākajā periodā īslaicīgi darbus objektā veica vairāk nekā 40 darbu brigādes,” stāsta Kristaps Grīniņš, “Ostas celtnieks” Attīstības departamenta vadītājs.

Lasīts 6296 reizes Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 15 Jūlijs 2016 08:06